FABLE EXPLORER!

Neohodnoceno
 
 

Fable je modulový robotický konstrukční set, který lze využít v různých předmětech i třídách. Pomáhá studentům získat dovednosti potřebné ve 21. století.


Fable Solo Set je vhodný pro 1-3 studenty v jedné skupině.

Sada Explorer! obsahuje tyto prvky:

1x kloubový modul se dvěma silnými servomotory
1x Dongle pro bezdrátové programování
1x držák na smartphonu (pro aplikaci Fable Face App)
1x 4XY stavební modul
1x modul k připojení vlastních 3D tištěných modelů
1x modul příslušenství
1x katapult
1x laserové ukazovátko
1x bludiště
1x vidlice
1x balanční tyč na míč
2x USB kabel
1x box se základním stojanem

Volný přístup k platformě pro online vzdělávání

Dostupnost Objednáno
15 033,06 Kč    
Kód produktu 1128
Kategorie Fable
 
 

 INOVACE

Fable je otevřený systém s pokročilými funkcemi. Díky sestavování prototypů robotů, které uspokojují potřeby skutečného světa, se studenti učí kreativitě a inovativním postupům.

 PROGRAMOVÁNÍ

Roboti musí být naprogramováni tak, aby vykonávali nějakou činnost. Začátečníci mohou začít programovat pomocí jazyka založeného na jednoduchých blocích. Zkušení studenti se mohou pustit do textového programování, které nabízí nepřeberné množství dalších funkcí.

 MATEMATIKA

Roboty lze nejlépe ovládat s využitím matematiky. S Fable se budete zábavnou formou zabývat úhly, procenty, funkcemi a dalšími matematickými oblastmi.

 FYZIKA

Součástí Fable jsou motory a přesné senzory, které lze použít například při fyzikálních pokusech síly a pohybu. Data můžete nejdříve zaznamenat a poté analyzovat.


SYSTÉM FABLE JE SLOŽEN ZE TŘÍ TYPŮ MODULŮ: FUNKČNÍ MODULY, STAVEBNÍ MODULY A PRODLUŽOVACÍ MODULY.

FUNKČNÍ MODULY

Díky funkčním modulům se roboti mohou pohybovat a vnímat svět okolo. Studenti vyvíjí počítačový program a využívají funkcionalitu modulů k dosažení požadovaného chování robotů. Moduly obsahují dobíjecí baterii a malý počítač, komunikují bezdrátově. Dongle může být připojen k počítači pomocí USB kabelu nebo k tabletu přes Bluetooth.

 

STAVEBNÍ MODULY

Součástí stavebních modulů není žádná elektronika, usnadňují však například sestavování robota, jeho chůzi či pohyby. Moduly jsou dostupné v různých tvarech a díky tomu můžete stavět roboty různých velikostí, od jednoduchých až po velmi složité.

PRODLUŽOVACÍ MODULY

Díky prodlužovacím modulům je možné spojit systém s dalšími systémy. K robotům můžete například připojit LEGO® paži, chytrý telefon se zapnutou aplikací Skype, 3D tiskovou robotickou hlavu nebo laserové ukazovátko, které je součástí produktu.

FABLE MÁ:

  • Robustní design, dostatečně stabilní, aby odolal náročným školním podmínkám
  • Kvalitní komponenty se silnými motory a přesnými senzory
  • Bezdrátové a bezkabelové připojení: bezdrátové programování a dobíjecí baterie
  • Silné magnetické klouby, snadno zapojitelné do sebe
  • Uživatelsky přívětivý, máte více času na výuku a objevování
  • Unikátní otevřený systém, který lze rozšířit pomocí LEGO® a vašich
    vlastních 3D  výtisků

 

PROGRAMOVACÍ ROZHRANÍ

DÍKY USB DONGLE PROGRAMUJÍ STUDENTI ROBOTY FABLE BEZDRÁTOVĚ POMOCÍ ROZHRANÍ SPUŠTĚNÉHO NA PC NEBO MAC.

Rozhraní je rozděleno na různé úrovně podle znalostí studentů, a to od velmi jednoduchého vizuálního programování Blockly, přes pokročilejší vizuální programování Blockly, až po výkonné textové programování v Pythonu. V rozhraní můžete také provádět jednoduché zpracování dat pomocí grafů, nebo zaprotokolovat data do souborů a zpracovat je později, např. v MS Excel.

APLIKACE FABLE

DÍKY APLIKACI FABLE JE PROGRAMOVÁNÍ ROBOTŮ UŽIVATELSKY DOSTUPNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ.

První aplikace pro chytré telefony Fable Face je k dispozici na AppStore i Google Play. Studenti mohou s Fable Face sestavovat interaktivní „sociální“ roboty, experimentovat s algoritmy, jejich pomocí ovládat a vizualizovat oči robota či používat akcelerometr telefonu. Fable také podporuje funkci text-to-speech, která mu umožňuje mluvit, a počítačové vidění pomocí kamery, díky kterému mohou studenti vytvářet pokročilé sociální roboty, čímž je Fable unikátní. Následující verze aplikace rozhraní Fable bude určena tabletům.